Skip to main content
Akce

Založení Osmy pod Skálou zaslíbení

By 8. 5. 20216 května, 2022No Comments

„Už jen mírné teplo z uhašeného ohně se line nocí, ve které jako by hvězdy zářily nocí o závod s měsícem. Nebyl to oheň veliký, tak akorát na zahřátí osmi osob, ale události, kterých byl svědkem, jej nechaly zářit pronikavěji.

Pohled na denní tisk nám prozradí datum tohoto teď už dvojitě významného dne: 8. květen 2021. Osm postav si šlapalo landeckým lesem, domovem někdejších lovců mamutů. Každým krůčkem se přibližovali svým ctižádostivým vizím. Zastavili se až pod ohromnou skálou zaslíbení vyzařující chlad, kde se usadili okolo ohně. Čas letěl, slunce zapadlo a temnota už zjevovala jen obrysy tohoto dění. Vidět byly jen jednotlivé oranžově osvícené tváře – chvílemi fascinovaně povzbuzující, chvílemi zamyšlené a chvílemi zas smějící se.

Pro tento významný okamžik však všichni ztichli, pouze cvrčci snad nepochopili závažnost této události a pěli svou píseň dál. Klidným, a přesto důrazným hlasem bylo přečteno znění Zakládající listiny. Ponoření špičky pera do inkoustu a následným podepsáním stvrdilo těchto osm osob výše napsané. Obyčejným podškrábnutím papíru založili něco většího, něco trvalého, založili skautský oddíl Osma.“ Do kroniky zapsala Sára – Koala